7 червня 2018 року відбулося офіційне відкриття освітньо-наукового Центру енергоефективності Київського національного університету технологій та дизайну за підтримки проекту GIZ в Україні  «Реформи у сфері енергоефективності», проекту ПРООН в Україні та ряду приватних підприємств.

Центр створено з метою впровадження вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» та статті 5 Директиви ЄС про Енергоефективність.

Він має стати платформою для підготовки енергоменеджерів та сертифікованих енергоаудиторів, підвищення їх кваліфікації, демонстрації сучасного обладнання та технологій з енергоефективності.

У церемонії відкриття центру взяли участь представники уряду України, Верховної Ради України, керівники наукових закладів, представники громадських організацій України, а також ряду міжнародних організацій, представлених в Україні.

Укргазбанк разом з проектом ПРООН та університетом працює над проектом фінансування шляхом фінансового лізингу енергосервісу в одному з гуртожитків університету.