30 червня 2020 року Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк “УКРГАЗБАНК” підписали контракт, який започаткував діяльність Фонду гарантування кредитів в розмірі 1,5 мільйона доларів США.

Фонд функціонує як спеціальний фінансовий механізм в рамках Проекту UNIDO/GEF «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» за підтримки національних стейкхолдерів та перехресних гарантій Citibank Europe PLC.

Фонд гарантування кредитів, головним чином спрямований на сприяння в отриманні доступу до капіталу промислових підприємств для:

  1. Впровадження та сертифікації системи енергоменеджменту (відповідно до ISO 50001).
  2. Реалізації заходів щодо оптимізації енергоспоживання.

Фонд гарантування кредитів – це перший і єдиний у своєму роді фінансовий механізм, заснований на гарантіях, запущений агентством ООН у кооперації з обраним фінансовим партнером в Україні.

Більш детальну інформацію про умови роботи Фонду гарантування кредитів можна переглянути у презентації або дізнатися на сайті АБ «УКРГАЗБАНК» за посиланням.

Очікується, що Фонд гарантування кредитів відіграє важливу роль у активізації діяльності та розвитку українського ринку енергоефективності в промисловості. UNIDO вважає, що особливо важливим є функціонування даного фінансового інструменту для українських підприємств в час випробувань та відновлення під час кризи COVID-19. Фонд гарантування кредитів – це підтримка промислових підприємств додатковими ресурсами, які можуть бути спрямовані на оптимізацію активів та підвищення ефективності роботи підприємств за рахунок підвищення енергоефективності, що в результаті допомагає відновити та посилити конкурентоспроможність бізнесу.