Група управління Проектом UNIDO/GEF UKR IEE взяла участь у першій конференції «Енергоефективність авіаційної інфраструктури», організованій Міністерством інфраструктури України та Європейсько-українським енергетичним агентством 24 січня 2019 року.

Проект продовжує здійснювати свій професійний внесок у просуванні стандартів серії ISO50000 і, перш за все, у впровадженні системи енергоменеджменту для вирішення питань енергоефективності в українській промисловості.

Упродовж обговорення зазначеного питання, група управління Проектом наголосила на важливості створення системи енергетичного менеджменту, що відповідає вимогам стандарту ISO 50001. Пан Олексій Пащенко, Національний Координатор Проекту, відзначив системний підхід, який підтримується ЮНІДО з метою визначення та реалізації заходів з енергоефективності. Разом з тим, пан Сергій Поровський, експерт з питань фінансування та політики у сфері енергоефективності, підкреслив, що надання фінансування з боку міжнародних фінансових інституцій для проектів у галузі енергетики та енергоефективності буде здійснюватися згідно з вимогами сертифікованої (відповідно до стандарту ISO 50001) системи енергетичного менеджменту. Представник Європейського інвестиційного банку пан Іштван Хейнцінгер підтвердив таку вимогу з боку банку.

Відбувся також діалог представників авіаційної галузі України та групи управління Проектом щодо конкретних спільних кроків, спрямованих на консультації національних експертів з питань створення СЕнМ, підготовлених Проектом, для надання допомоги підприємствам Міністерства інфраструктури України у розбудові СЕнМ згідно з стандартом ISO 50001.

У заключному слові директор Європейсько-українського енергетичного агентства пані Олександра Гуменюк підтвердила здійснений вклад Проекту та міжнародних фінансових інституцій та висловила прохання щодо продовження співпраці для формулювання чітких завдань та дій у сфері сприяння енергоефективності авіаційної інфраструктури у світлі підготовки до наступного заходу, який відбудеться у червні 2019 року.