В Україні Проект Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО)/ГЕФ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» повідомляє про можливість взяти участь у престижній Всесвітній Програмі Нагородження, яка відзначає організації за досягнення у сфері енергоменеджменту. Усі організації в Україні, які використовують сертифіковану систему енергоменеджменту ISO 50001 (EnMS) щоб підвищити свою енергоефективність, мають право змагатися за Нагороду За Лідерство у сфері енергоменеджменту, затверджену Форумом міністрів з питань чистої енергії (Clean Energy Ministerial – (CEM)) – групою далекоглядних міністрів з енергетики з усього світу. ЮНІДО є активним членом Робочої групи з енергоменеджменту CEM (Energy Management Working Group – (EMWG)), яка здійснює нагляд за всесвітньою програмою.

Будь-яка промислова, комерційна або державна організація, яка має чинний сертифікат ISO 50001 від акредитованого органу з сертифікації, має право на участь. Кожна організація для участі має подати структуровано оформлений опис свого досвіду у сфері енергоменеджменту та переваг, отриманих в результаті нього. Завдяки цьому компанії всіх рівнів досвіду роботи із системами енергоменеджменту розповідають свої унікальні історії та діляться надихаючими ідеями, порадами чи найкращими практиками. Кожна аплікація ретельно оцінюється незалежною колегією визнаних міжнародних експертів.

Усі заявники беруть участь у Всесвітній Премії За Лідерство у сфері енергоменеджменту. Переможці престижної Премії CEM 2020 «За Визначні Досягнення у сфері енергоменеджменту» будуть відзначені під час одинадцятого засідання Форуму міністрів з питань чистої енергії (CEM 11), яке відбудеться у 2020 році (дата та місце проведення будуть повідомлені згодом) та в якому візьмуть участь міністри з енергетики та корпоративні лідери з усього світу. Окрім Премії За Визначні Досягнення, кожна організація, яка подає заявку на участь у всесвітній програмі, отримає «Відзнаку За Внесок у глобальний обмін знаннями про переваги запровадження системи енергоменеджменту».

Кінцевий термін подачі заявок – 11 лютого 2020 року. Зацікавленим сторонам пропонується відвідати веб-сайт Нагороди За Лідерство у сфері енергоменеджменту CEM за адресою www.cleanenergyministerial.org/EMAwards, щоб перевірити правила змагань, формат вступу, оцінювання та визнання. Усі прийняті описи будуть опубліковані в Інтернеті, щоб висвітлити переваги, досягнуті за допомогою впровадження системи енергоменеджменту сертифікованої за стандартом ISO 50001.

Зараз, на п’ятому році всесвітнього змагання, визнані досягнення 154 організацій із сертифікованими системами енергоменеджменту у 105 країнах та у 45 секторах, від цементної та нафтохімічної до текстильної промисловості та електростанцій, від обробки харчових продуктів та центрів обробки даних до транспорту та сфери гостинності. Компанії по всьому світу використовують стандарт ISO 50001 щоб досягати енергетичних, економічних та екологічних переваг і підвищувати конкурентоспроможність. Цей стандарт гнучкий, і дозволяє у дружній до бізнесу спосіб узгоджувати корпоративні цілі з національними кліматичними та енергетичними цілями. З точки зору застосування на місцях, стандарт ISO 50001 наразі є четвертим найбільш широко використовуваним з усіх стандартів ISO.

Робоча Група з Енергоменеджменту CEM (EMWG) включає представників міністерств енергетики та делегатів з Аргентини, Австралії, Канади, Чилі, Китаю, Данії, Європейської комісії, Німеччини, Індії, Індонезії, Японії, Мексики, Саудівської Аравії, Південної Африки, Республіки Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів. CEM та Міжнародне партнерство з питань енергоефективного співробітництва запустили EMWG у 2010 році, а ЮНІДО виступає операційним агентом EMWG.