Сучасні світові підходи для енергоефективності і декарбонізації, існуючі інструменти підтримки підприємств в Україні та заплановані нові механізми – усе це обговорили Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва та представник Організації з промислового розвитку ООН Сергій Поровський під час робочої зустрічі.

Голова поділилася результатами робочого відрядження до США та участі у конференції з питань сталого розвитку Earthx2023, яке стало можливим в тому числі і завдяки підтримці Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України».

Сторони також обговорили поточну роботу Фонду гарантування кредитів – фінансового інструменту, створеного UNIDO, завдяки якому підприємства можуть отримати беззаставні кредити та додаткову підтримку на енергоефективні заходи та системи енергоменеджменту.

Учасники зустрічі опрацювали й можливості розширення партнерства, особливо з урахуванням нагальності потреб промислового сектору України – його ефективного відновлення та декарбонізаціїї.

«Важливо запровадити нові інструменти та програми, щоб ще більше підприємств ставали більш енергоефективними та конкурентоздатними. Це також сприятиме активізації економіки громад та країни», – переконана Ганна Замазєєва.

Держенергоефективності висловило вдячність Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» та Сергію Поровському за надійне партнерство і сторони активно працюють над його результативним продовженням.