Зміст Програми тренінгів Проекту:
Програма тренінгів (створення експертного потенціалу) Проекту UKR ІЕЕ має наступні основні складові:
- Програма створення експертного потенціалу для СЕнМ
- Вступний семінар (1/2 дня)
- Дводенний тренінг для користувачів
- Тренінги для експертів (до шести місяців лекційних навчань та практичної роботи на підприємствах)
- Курси щодо серії стандартів ISO 50000 для створення експертного потенціалу серед національної аудиторської спільноти (у тому числі з процесів сертифікації та подальшої акредитації)
- Програма створення експертного потенціалу для ОЕС
- Семінар для виробників обладнання (1/2 дня)
- Дводенний тренінг для користувачів
- Тренінги для експертів (до шести місяців лекційних навчань та практичної роботи на підприємствах)
- Спеціалізовані навчальні курси щодо серії стандартів ISO 50000 для політиків та урядовців
Результати:
| Тренінги | Взяло участь всього | Отримали сертифікати |
| Підготовка з СЕнМ | 369 | 92 |
| Кількість промислових підприємств, які отримали детальні рекомендації для подальшої роботи з СЕнМ | 22 | 6 |
| Підготовка з ОЕС | 211 | 40 |
| Кількість промислових підприємств, які отримали детальні рекомендації для подальшої роботи з ОЕС | 5 | |
| Підготовка аудиторів-сертифікаторів | 81 | 58 |
| Кількість регіонів України | 12 |
Початковий (ввідний) курс з енергетичного менеджменту підприємств прослухало 369 фахівця (98 жінок, 27%), включно з 58 представників державних органів (22 жінки – 38%).
В результаті навчання спеціалістів з енергетичного менеджменту підприємств на тренінгах експертного рівня (тривалість навчання приблизно 1-1,5 роки) підготовлено 92 спеціаліста:
Група №1 (28 фахівців, включаючи представників 4х підприємств та консультантів, 7% жінок);
Група №2 (33 фахівці, включаючи представників 8ми підприємств та консультантів, 18% жінок);
Група №3 (31 фахівець, включаючи представників 8х підприємств та консультантів, 29% жінок).
Тренінги не є теоретичним навчанням. Всі отримані теоретичні знання використовуються на конкретному промисловому підприємстві, за яким закріплюється група експертів. Загальна кількість підприємств, що беруть участь у програмі тренінгів Проекту – двадцять два (22), сім (7) з яких уже сертифіковані згідно стандарту ISO 50001.
Промисловими підприємствами, які приймають участь у Проекті, вже отримані конкретні результати з підвищення енергоефективності та енергозбереження.
В дводенних семінарах з ОЕС (вентиляція та стиснене повітря) прийняли участь 211 фахівця. В семінарах з ОЕС (вентиляція та стиснене повітря), експертного рівня пройшли навчання 40 фахівців.
Ввідний курс з оптимізації систем, що споживають енергію (стиснене повітря) прослухало 105 фахівців:
Київ, 27 слухачів, 2 жінки;
Харків, 26 слухачів, 4 жінки;
Київ, 30 слухачів, 2 жінки;
Львів, 22 слухача, 0 жінок.
Відбувся також курс експертного рівня з оптимізації систем, що споживають енергію (стиснене повітря).
Всього 25 слухачів, 4 жінок, 15 представників промислових підприємств (60%).
Ввідний курс з оптимізації систем, що споживають енергію (вентиляція) прослухало 106 фахівців. З п’ятнадцяти відібраних для подальшого навчання, 7 успішно закінчили та отримали кваліфікаційні сертифікати.
В результаті навчання з оптимізації систем, що споживають енергію (вентиляція) 5 промислових підприємств отримали рекомендації з оптимізації систем вентиляції на своїх підприємствах.
Проведено тренінг Провідних аудиторів систем енергоменеджменту відповідно до стандарту ISO 50001 та вимог ISO 50003 (Провідних фахівців в області енергоменеджменту, аудиту систем менеджменту, енергоефективності). Всього в семінарах пройшло навчання 81 слухачів, 58 з яких успішно здали екзамен (72%) та отримали сертифікат провідного аудитора систем енергоменеджменту згідно зі стандартом ДСТУ ISO 50001.
Програма тренінгу відповідає вимогам до акредитованої в НААУ кваліфікації ОСП УАЯ “Ведучий аудитор систем енергоменеджменту”, яка визнається в країнах Євросоюзу.
Проведено інформаційний семінар-брифінг щодо стандарту ISO50001:2018 (нова редакція, відмінності від редакції 2011 року). Всього слухачів – 61.
Проведено тренінг для фахівців системи акредитациії (штатних та позаштатних експертів НААУ – Національного Агентства з Акредитациї України).
Всього слухачів – 31, з них 15 жінок.
Держенергоефективності в якості технічної допомоги, наданої донором реципієнту, передано обладнання для національного центру моніторингу.
