Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом з проектом «Підтримка впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK), відновлює проведення тематичних заходів із залучення зацікавлених сторін до дискусії з розробки та запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні.

Заплановані робочі зустрічі є продовженням серії проведених раніше тематичних заходів «Впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні: зобов’язання, виклики та можливості» (16 грудня 2021) та першої робочої зустрічі «Структурні елементи системи торгівлі квотами на викиди парникових газів для України» (10 лютого 2022).

Друга робоча у серії робочих сесій із залучення зацікавлених сторін до дискусії з розробки та впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні, була проведена 8 вересня 2022 року і була присвячена базовим принципам встановлення сукупного ліміту викидів як одного із основних елементів СТВ та сценаріям встановлення ліміту викидів в Україні.

Під час цієї сесії були розглянуті базові принципи визначення секторів та сфер охоплення СТВ та встановлення кількісного обмеження викидів як ключових елементів дизайну СТВ. Учасники отримали інформацію щодо підходів до встановлення кількісного обмеження викидів СТВ у теорії та на практиці, розглянули основні підходи та ознайомилися із інструментом для розрахунку кількісного обмеження викидів системи для української СТВ.

Пащенко Олексій Вікторович, Національний координатор Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»,  також взяв участь у зустрічі.

За наступним посиланням доступний відеозапис зустрічі. З технічних причин відео наразі доступне лише мовою оригіналу.