ISO щойно опубліковано ISO/PAS 50010:2023 Енергетичний менеджмент та енергозбереження. Настанови щодо чистої нульової енергії в операціях з використанням системи енергетичного менеджменту ISO 50001.

Цей документ містить настанови щодо використання системи енергоменеджменту (СЕнМ) відповідно до стандарту ISO 50001:2018 для досягнення нульового енергоспоживання (NZE), а також підтримки досягнення нульового вуглецевого балансу (NZC) та інших цілей сталого розвитку.

В ISO/PAS 50010:2023 описано, як створити вдосконалену СЕнМ, призначену для досягнення:

  • a) вдосконалення практики експлуатації та технічного обслуговування на основі принципів NZE;
  • б) інтеграції відновлюваної енергетики в експлуатацію та технічне обслуговування;
  • в) планування об’єктів, систем, обладнання або процесів для впровадження NZE та NZC.

Цей документ не поширюється на технології, проектування або будівництво. Технічна специфікація пасивної, активної або відновлюваної енергії для NZE або NZC також не включена через різні регіональні умови в різних країнах.

Розроблено стандарт технічним комітетом ISO/TC 301 “Енергетичний менеджмент та енергозбереження”, секретаріат якого ведуть Сполучені Штати Америки. 59 країн, зокрема і Україна, є активними членами цього технічного комітету. Також експерти ще 29 країн працюють в ISO/TC 301 в статусі спостерігачів. ISO/TC 301 створено в 2016 році і за цей час опубліковано 22 стандарти, а ще 6 знаходяться на різних етапах розробки.