30 червня 2020 року Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк “УКРГАЗБАНК” підписали контракт, який дає змогу розпочати діяльність Фонду гарантування кредитів в розмірі 1,5 мільйона доларів США.

Фонд функціонуватиме як спеціальний фінансовий механізм в рамках Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE«Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» за підтримки національних стейкхолдерів та перехресних гарантій Citibank Europe PLC.

Фонд гарантування кредитів, головним чином спрямований на сприяння в отриманні доступу до капіталу для впровадження системи енергоменеджменту відповідно до стандарту ISO 50001 та інших заходів з енергоефективності для промислових підприємств. Фонд гарантування кредитів – це перший і єдиний у своєму роді фінансовий механізм, заснований на гарантіях, запущений агентством ООН у кооперації з обраним фінансовим партнером в Україні.

Очікується, що Фонд гарантування кредитів відіграє важливу роль у активізації діяльності та розвитку українського ринку енергоефективності в промисловості. UNIDO вважає, що особливо важливим є функціонування даного фінансового інструменту для українських підприємств в час випробувань та відновлення під час кризи COVID-19. Фонд гарантування кредитів – це підтримка промислових підприємств додатковими ресурсами, які можуть бути спрямовані на оптимізацію активів та підвищення ефективності роботи підприємств за рахунок підвищення енергоефективності, що в результаті допомагає відновити та посилити конкурентоспроможність бізнесу.