Агропромисловий холдинг «Астарта-Київ», ТОВ «Новооржицький цукровий завод», отримали Energy Management Insight Award  – Нагороду за Лідерство у сфері енергоменеджменту від Форуму міністрів з питань чистої енергії (Clean Energy Ministerial – (CEM), глобального форуму, який сприяє політиці та програмам розвитку чистої енергії. Астарта-Київ отримала нагороду за підготовку високоякісного тематичного дослідження, в якому ділиться власними відкриттями та перевагами запровадження сертифікованої за стандартом ISO 50001 системи енергоменеджменту.

Ця нагорода є частиною програми  CEM Energy Management Leadership Awards – Нагороди за Лідерство у сфері енергоменеджменту, запровадженої Робочою Групою з Енергоменеджменту CEM (EMWG), до якої входять представники Аргентини, Австралії, Канади, Чилі, Китаю, Данії, Європейської комісії, Німеччини, Індії, Індонезії, Японії, Мексики, Саудівської Аравії, Південної Африки, Республіки Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів. ЮНІДО виступає оперативним агентом Робочої Групи з Енергоменеджменту CEM, яка була заснована у 2010 році.

Для участі у конкурсі Астарта-Київ розробила та представила детальне тематичне дослідження з описом свого досвіду та результатів, досягнутих завдяки впровадженню ISO 50001 на Новооржицькому цукровому заводі. Це тематичне дослідження доступне на веб-сайті СЕМ як натхнення та ресурс для інших організацій, зацікавлених у досягненні значної та довготривалої економії енергії та коштів.

У тематичному дослідженні Астарта-Київ, ТОВ «Новооржицький цукровий завод» описує основні аспекти своєї системи енергоменеджменту, сертифікованої за ISO 50001, та визначає отримані переваги, включаючи наступні досягнення за 4 роки:

  • 27% підвищення енергоефективності;
  • Загальна економія витрат на енергію 258 000 ($ USD);
  • Загальне скорочення викидів CO2 -1,700 (т);
  • Загальна економія енергії – 28 600 (ГДж).

Представники Астарта-Київ та ТОВ «Новооржицький цукровий завод» брали активну участь у Проекті ЮНІДО-ГЕФ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України», отримали теоретичні та практичні знання про особливості функціонування СЕнМ. Загалом Проект підготував понад 20 професіоналів Астарти, які стали рушіями енергоефективних досягнень Астарта-Київ та отримали сертифікати від експертів з енергоменеджменту. Експерти Проекту консультували Астарта-Київ під час підготовки та подання заявки на CEM Energy Management Leadership Awards.