27-29 липня В Одесі проходить XVІ Український муніципальний форум.

Цей традиційний щорічний захід, що організовується Асоціацією міст України, є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ тощо.

На Форумі зібралося понад 500 учасників: голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери.

Другий день форуму, 28 липня, був оголошений Днем енергоефективності і пройшов під гаслом «Від енергоефективності до Європейського зеленого курсу». День енергоефективності проводився за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Обговорення питань Дня енергоефективності відбувалося на тематичних панельних дискусіях, які проходили у змішаному форматі офлайн та онлайн. Виступи спікерів та дискусії відбувалися в рамках наступних тематичних панелей:

  • Енергоефективність – майбутнє вже сьогодні
  • Масштабна термомодернізація країни
  • Енергоменеджмент: практика впровадження системного підходу
  • Мережі енергоефективності – інноваційний інструмент зеленого розвитку
  • Сучасні компетенції в енергоефективності – сучасним громадам
  • Підтримка країни у сфері енергоефективності

 

Торстен Воллерт, міністр-радник Представництва ЄС в Україні, який також був присутній на Форумі, зазначив, що по всій Європі наразі посилюється боротьба зі зміною клімату, на який також суттєво впливає споживання енергоресурсів.

«Не лише Єврокомісія, а й також держави-члени ЄС пропонують Україні широкий спектр заходів з підтримки і сподіваюся, що у прийдешні роки ця допомога буде поширюватися. Це дозволить нам краще адаптуватися до змін клімату і системно на них реагувати», – резюмував Торстен Воллерт.

 

За словами Юлії Підкоморної, заступниці Міністра енергетики України, як і весь провідний світ Україна обрала шлях чистої енергоефективної низьковуглецевої економіки.

«Переконана, що саме енергоефективність – це універсальний шлях розвитку та декарбонізації економіки. а значить підвищення її конкурентоздатності та добробуту громадян у цілому», – підкреслила Юлія Підкоморна.

 

Присутня на заході Іма Хренова-Шимкіна, директорка проекту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» зазначила, що у Європі енергоефективність визнана додатковим ресурсом зеленої енергетики.

«Україна приєдналася до Європейського зеленого курсу. Для нас важливі всі європейські ініціативи і для нас енергоефективність дорівнює енергонезалежності», – додала пані Іма.

Національний координатор з тренінгів та експерт з стандартизації Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE, Іншеков Євгеній Миколайович також взяв участь у форумі.

Програму форуму та презентації спікерів можна переглянути на сайті Асоціації міст України за посиланням.

Повне відео Дня енергоефективності доступне за посиланням.