21-22 жовтня, 2021р, у Києві проходив ECOBUSINESS FORUM-2021: «ЗЕЛЕНА ЕКОНОМІКА: як досягти балансу». Представник проєкту UNIDO/GEF, пан Сергій Поровський, Головний експерт з фінансування та політики енергоефективності, був запрошений у якості спікера першоЇ панелі, присвяченої досвіду зеленого фінансування підприємств та сприянню їх Екотрансформації.

Окрім зазначення головних елементів ланцюгу трансформації бізнесу, які становлять: 1) реалізація заходів з енергоефективності, 2) декарбонізація – досягнення нейтральності щодо викидів СО2 (екв), 3) досягнення нейтральності щодо впливу на навколишнє середовище; Сергій Поровський повідомив про успішну роботу Фонду Гарантування Кредитів.

Фонд функціонує як спеціальний фінансовий механізм в рамках Проекту UNIDO/GEF «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» за підтримки національних стейкхолдерів та перехресних гарантій Citibank Europe PLC.

Фонд гарантування кредитів, головним чином спрямований на сприяння в отриманні доступу до капіталу промислових підприємств для:

1. Впровадження та сертифікації системи енергоменеджменту (відповідно до ISO 50001).
2. Реалізації заходів щодо оптимізації енергоспоживання.

Таке фінансування може бути цікавим виробничим підприємствам, підприємствам харчової та переробної промисловості, експортно-орієнтованим компаніям, або ж тим, що планують залучати кредитні кошти у міжнародних фінансових установ, підприємствам енергоємних галузей та ін.

Фонд гарантування кредитів – це перший і єдиний у своєму роді фінансовий механізм, заснований на гарантіях, запущений агентством ООН у кооперації з обраним фінансовим партнером в Україні.

Більш детальну інформацію про умови роботи Фонду гарантування кредитів можна переглянути на сайті АБ «УКРГАЗБАНК» за посиланням.

Матеріали форуму День 1

Матеріали форуму День 2