У четвер, 16 червня 2022 року Фонд Фрідріха-Еберта в Україні спільно з Київською школою енергетичної політики (KSEP) провели круглий стіл на тему «Енергоефективність як основна політика відбудови України».

Дана дискусія стала першою з серії запланованих дискусій із серії Ukraine Future Energy Talks.

Основною ідеєю заходу була впевненість у тому, що питання енергоефективності та низьковуглецевої енергетики мають бути в центрі дискурсу післявоєнного відродження України. Адже це також можливість відбудувати Україну наново із врахуванням найсучасніших стандартів енергоефективності.

Під час першої дискусії говорили про:

  • Головні кроки, які мають бути зроблені для післявоєнного відновлення сектору та забезпечення енергонезалежності регіонів.
  • Перспективи України у секторі енергоефективності. Можливості розширення співпраці з європейськими країнами в цьому напрямку.

У дискусії взяли участь представники міністерств, місцевих органів влади, державних компаній та підприємств, медіа, громадських організацій та міжнародних енергетичних проєктів, посольств та наукових установ.

Запрошеними експертами стали: Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України», Кшиштоф Герульский, експерт з енергоефективності Групи підтримки України при Європейській Комісії. Модерував дискусію експерт з питань енергоефективності Роман Палагусинець.

Під час заходу Поровський Сергій Миколайович, експерт з фінансування та політики енергоефективності Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE, звернув увагу на  важливість енергоефективності в промисловості як ключову частину енергоспоживання країни.

Відеозапис дискусії за посиланням.