Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч із представниками UNIDO, з якими обговорила спільний проєкт підтримки бізнесу у впровадженні енергоефективних заходів та систем енергоменеджменту.

«Ми готові допомогати підприємствам отримати кредити на запровадження енергоменеджменту та енергоефективні заходи. Сума на одне підприємство становитиме до $150 тис. Також у рамках проєкту надаватимуться мікрогранти для малого та середнього бізнесу», – розповіла Голова. «Енергоменеджмент та енергоефективні заходи – поки що відносно нове поняття для українського бізнесу. Але ми хочемо,  щоб це запроваджували якомога більше підприємств України – як великих, так і малих та середніх. Бо це – про зниження собівартості продукції, про підвищення рентабельності бізнесу, про створення нових робочих місць. Ну і, звісна річ, про енергетичну безпеку країни в цілому», – наголосила Ганна Замазєєва.

Сергій Поровський, головний експерт з питань фінансування та політики енергоефективності, UNIDO, підкреслив, що підтримка підприємств: заходів з енергоефективності, декарбонізації, розподіленої генерації (інтегрованих рішень: ВДЕ, ЕЕ, акумуляція), покриття фінансових ризиків та розбудова технічного потенціалу – це про підтримку нашої економіки, енергонезалежності та енергобезпеки.

“Саме для цих цілей створено Фонд гарантування кредитів – фінансовий механізм, заснований на гарантіях, запущений агентством ООН у кооперації з обраним фінансовим партнером в Україні. Фонд було запущено UNIDO разом з АБ «УКРГАЗБАНК» саме для полегшення отримання підприємствами кредитів на впровадження заходів з енергоефективності. В межах об’єму Фонду в $1.5 млн Проєкт повністю гарантує кредити до $150 тис. в екв на одну юр.особу на впровадження заходів з енергоефективності,” – розповів пан Поровський. Більш детальну інформацію про умови роботи Фонду гарантування кредитів можна переглянути на сайті АБ «УКРГАЗБАНК» за посиланням.

Учасники зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці та потенційні інструменти для підтримки впровадження систем енергоменеджменту та енергоефективних проєктів у промисловості та громадах.