В рамках впровадження Проєкту UNIDO/GEF UKR IEE та як заходи, які здійснює Організація з промислового розвитку ООН (UNIDO) для підтримки відновлення промислової активності після пандемії COVID-19, анонсуємо запуск Програми Підтримки впровадження Систем Енергоменеджменту СЕнМ-ISO 50001:2018 для Позичальників в рамках Фонду Гарантування Кредитів (ФГК).

Впровадження СЕнМ-ISO 50001:2018 передбачає роботи або послуги, які спрямовані на створення або покращення системи енергоменеджменту (СЕнМ) на підприємстві відповідно до стандарту ISO 50001:2018, а також може передбачати незалежну сертифікацію впровадженої СЕнМ відповідно ISO 50001:2018.

Дана Програма Підтримки є окремим інструментом заохочення промислових підприємств до впровадження СЕнМ, проте пов’язаним з діяльністю Фонду Гарантування Кредитів (ФГК), який був створений UNIDO разом з АБ «УКРГАЗБАНК».

Більш детальну інформацію Фонд Гарантування Кредитів можна дізнатися на сайті Проєкту за посиланням та на сайті АБ «УКРГАЗБАНК».

ХТО МОЖЕ СКОРИСТАТИСЬ ПІДТРИМКОЮ?

  1. Програма Підтримки є доступною для Позичальників, які включили роботи та послуги з впровадження СЕнМ згідно ISO 50001 у свою заявку на отримання кредиту в АБ «УКРГАЗБАНК» (УКРГАЗБАНК) в рамках роботи Фонду Гарантування Кредитів (ФГК).
  2. Програма Підтримки буде доступною лише для перших 10 позичальників в рамках ФГК та буде надаватись за принципом «хто перший звернувся – той отримав».

ЩО В СЕБЕ ВКЛЮЧАЄ ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ?

Успішні учасники отримають від UNIDO Підтримку, що може складатись з наступних компонентів (більш детально наведено у таблиці внизу):

  • 3-денний тренінг щодо сучасної методології вимірювання, моніторингу, визначення результативних показників та базових ліній енергоспоживання (компонент #2); та
  • За бажанням, 2-денний тренінг з впровадження СЕнМ-ISO 50001: 2018 (компонент #1); та/або
  • НА ВИБІР або 40 годин технічної підтримки від Провідних міжнародних експертів UNIDO з СЕнМ – ISO 50001, або грошову компенсацію у розмірі до 2,000 екв. дол. США. (компонент #3).
Компонент Зміст Примітки
1 2-денний тренінг з впровадження СЕнМ-ISO 50001: 2018

•         Тренінг проводиться українською мовою національними експертами з впровадження СЕнМ-ISO 50001:2018

–        Павло Пертко

–        Анатолій Чернявський

–        Михайло Тарновський

•         Тренінг надає детальне розуміння процесу впровадження ефективної СЕнМ відповідно до ISO 50001: 2018. Тренінг рекомендований для енергоменеджерів та інших фахівців, які відповідають за впровадження СЕнМ на підприємстві, наприклад, працівників команди енергоменеджменту.

•         Тренінг буде проводитись у вигляді принаймні 4-х онлайн-сесій, або у вигляді 2-денної очної зустрічі (ТІЛЬКИ в разі відсутності обмежень через пандемію COVID-19). Тренінг буде плануватись відповідно до зручного графіку відібраних Позичальників ФГК.

•         Проєкт UNIDO / GEF UKR IEE організовує та покриває витрати Тренінгу.

Цей тренінг проводиться за бажанням
2 3-денний тренінг щодо сучасної методології вимірювання, моніторингу, визначення результативних показників та базових ліній енергоспоживання

·         Тренінг проводиться НА ВИБІР АБО українською мовою кваліфікованими UNIDO національними експертами із впровадження СЕнМ-ISO 50001:2018, АБО англійською мовою міжнародними експертами UNIDO з імплементації СЕнМ-ISO 50001:2018

Українські експерти:

–        Павло Пертко

–        Анатолій Чернявський

Міжнародні експерти:

–        Вільям МакЛафлін

–        Луїс Маркес

·         Тренінг має забезпечити учасникам детальне розуміння наступних тем:

–        Найкращі практики з підготовки та аналізу даних щодо енергоефективності;

–        Сучасні підходи вимірювання енергорезультативності та методології аналізу, включаючи лінійну та багатофакторну регресію та методи нормалізації;

–        Показники енергорезультативності;

–        Базові лінії енергоспоживання та їх відношення до показників енергорезультативності;

–        Розрахунок підвищення енергорезультативності;

–        Щоденні аспекти управління енергоефективністю та використання показників енергорезультативності;

–        Найкращі практики звітування керівництву щодо результатів заходів з енергоефективності.

·         Тренінг призначений для енергоменеджерів та інших фахівців, відповідальних або залучених до визначення та управління експлуатаційними витратами підприємства, таких як керівники виробництва, фінансові менеджери та інші.

·         Тренінг буде проводитись у вигляді принаймні 6-ти онлайн-сесій, або у вигляді 3-денної очної зустрічі (ТІЛЬКИ в разі відсутності обмежень через пандемію COVID-19). Тренінг буде плануватись відповідно до зручного графіку відібраних Позичальників ФГК.

·         Проєкт UNIDO / GEF UKR IEE організовує та покриває витрати Тренінгу.

Цей тренінг є обов’язковим
3 40 годин технічної підтримки від Провідних міжнародних експертів UNIDO з СЕнМ – ISO 50001:2018

•         Відібрані Позичальники ФГК матимуть можливість обрати міжнародного експерта з наступного переліку:

–         Вільям МакЛафлін

–         Ерік Гудберг

–         Венді Да Круз

•         Відібрані Позичальники ФГК мають повідомити Проєкт UNIDO / GEF UKR IEE про тип експертної підтримки, яка потрібна, вибравши з наступного переліку:

i.      Технічний супровід команди, що відповідає за впровадження СЕнМ

ii.    Огляд та консультування щодо ключових елементів СЕнМ, включаючи енергетичний баланс та суттєве використання енергії, показники енергорезультативності, базові лінії енергоспоживання, розрахунок економії енергії, критичні експлуатаційні параметри суттєвого використання енергії, можливості підвищення енергорезультативності, тощо

iii.   Внутрішній аудит СЕнМ та енергорезультативності

iv.   Консультування щодо підготовки звітів керівництву щодо результатів заходів з енергоефективності

v.     Додатковий тренінг

vi.   Інші послуги, що визначаються відібраним Позичальником ФГК

·         Проєкт UNIDO / GEF UKR IEE організовує та покриває витрати даного Компоненту.

НА ВИБІР

Якщо Позичальник не зацікавлений у даному компоненті, є можливість отримати грошову компенсацію витрат на впровадження СЕнМ-ISO 50001 у розмірі до екв.2,000 дол.США

 

УМОВИ ОТРИМАННЯ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ (до екв 2,000 дол.США)

Відібрані учасники – Позичальники в рамках ФГК матимуть можливість отримати грошову компенсацію витрат у розмірі до екв. 2,000 дол.США після початку робіт щодо впровадження СЕнМ та після надання рахунку-фактури та наступних документів:

  1. Копія договору на проведення робіт або надання послуг з впровадження СЕнМ-ISO 50001:2018, який буде частково оплачений за рахунок грошової компенсації.
  2. Копія першого платежу від Позичальника в рамках ФГК виконавцю проведення робіт або надання послуг з впровадження СЕнМ-ISO 50001:2018.

Грошова компенсація буд виплачуватись лише Позичальнику в рамках ФГК. Виплата компенсації будь-яким іншим третім особам не можлива.

ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ПІДТРИМКИ

Позичальники в рамках ФГК, які кваліфікуються на отримання Підтримки, мають заповнити та надіслати Форму на наступну електронну адресу LGF@unido.org з копією S.Porovskyy@unido.org та A.Nevidoma@unido.org.  Команда Проєкту  UNIDO/GEF UKR IEE зв’яжеться для обговорення деталей з тими учасниками, які відповідають умовам надання Підтримки.